Sedm církevních věků.
Sedm církevních věků -Shrnutí.
Pearry Green.Bratr Branham přinesl v roce 1960 sérii důležitých kázání nazvaných „Sedm církevních věků“ na základě Zjevení, kapitoly 2 a 3. Kázání mají základ ve faktu že každou ze sedmi asijských církví zmíněných v těchto kapitolách lze přirovnat k určitému věku v dějinách církve. Podrobná diskuse o důležitých zjeveních, která přinesl bratr Branham v těchto kázáních, by byla příliš zdlouhavá na to, abychom je zde prezentovali; nicméně svazek s pevnou vazbou nazvaný „Zjevení Ježíše Krista“ obsahuje přepis kázání Sedmi církevních věků a lze jej získat od;
[Viz: Sedm církevních věků.]Stručně řečeno, ve Zjevení, kapitolách 2 a 3, každé poselství každé církvi začíná: „Andělu (Efezské) (Smyrnenské) (Pergamenské) (Tyatirské) (Sardinské) (Filadelfitské) (Laodicenské) církve piš:...“ Když bratr Branham pod Boží inspirací přinesl odhalení tajemství těchto sedmi církevních věků, pod vedením Ducha svatého a božského vidění, určil hranice těchto věků v historii. Slovo „anděl“ bylo v této aplikaci odhaleno tak, že znamená „posel“. Bůh mu také zjevil jméno každého posla každého věku. Například Pavel byl prvním poslem do prvního církevního věku. Tento věk začal asi v roce 53 n. l. a trval asi do roku 170 n. l., což je doba, kdy moc Boží v Jeho církvi začala ubývat. Podmínky v odpovídající asijské církvi v Efezu, zjevené Duchem Janu Zjeviteli, jak jsou uvedeny ve Zjevení, kapitola 2, verše 1 až 7, dokonale zapadají do duchovních podmínek církve, nevěřící, kteří byli přítomni, a antikrist v té době v církevních dějinách.
Druhý posel učil stejnou nauku a držel se stejných pravd, které učil Pavel. Tento věk trval přibližně od roku 170 do roku 312. Poslem tohoto věku byl nepochybně Irenej.
Třetím církevním věkem byl Pergamenské, který začal těsně před koncilem v Nicei v roce 325 a trval až do začátku temného středověku v roce 606. Poslem byl muž jménem Martin.
Pak přišel Tyatirské věk, během temného středověku až do roku 1520, jehož poslem byl Columba. Byl to skutečně Boží muž, který na konci tohoto věku držel poselství a snažil se přinést trochu pravdy a trochu světla do duchovně zatemněného světa.
Věk Sardinské trval od roku 1520 (doba reformace) až do roku 1750. Poslem byl Martin Luther. Zjevení, kapitola 3, verš 2, hovoří o nedostatku života v církvi. Martin Luther koupil přesně to, co bylo potřeba - život do toho, co bylo mrtvé, temné a ponuré. Během temného středověku nebylo světlo. Antikrist získal takovou moc, že církev vydávala všechno za peníze, včetně spásy lidem, když Martin Luther vyšel s prvním světlem toho dne a volal: „Spravedlivý bude žít z víry.“
Pak přišel Zlatý věk, Filadelfitské věk, věk bratrské lásky, od roku 1750 do přelomu dvacátého století, kdy v roce 1906 poprvé sestoupil Duch svatý v ulici Azusa na západním pobřeží Ameriky. Není pochyb o tom, že John Wesley byl se svým poselstvím o posvěcení mužem poslaným Bohem, aby uskutečnil a naplnil Písmo, které Jan Zjevitel napsal na ostrově Patmos pro tento věk.
Sedmý věk je Laodicenské věk. Toto je náš den. Možná nebudu schopen přesvědčivě dokázat prvních šest věků, ale určitě bychom měli být schopni podívat se na dnešní poměry církve a zjistit, že to odpovídá církvi Laodicenské. Laodicenské věk, věk, který znamená „práva lidí“, kde, když se lidem nelíbí, co kazatel káže, prostě si pořídí jiného kazatele. Jan napsal o Laodicenské věku ve Zjevení, kapitole 3, verších 14 až 22,
14 Andělu pak církve Laodicenské piš: Toto praví Amen, svědek ten věrný a pravý, počátek stvoření Božího:
15 Vímť skutky tvé, že ani jsi studený, ani horký. Ó bys chutně studený byl anebo horký.
16 A tak, že jsi vlažný, a ani studený, ani horký, vyvrhu tě z úst svých.Co pochází z Božích úst? „Nejen chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.“ Pokud by dnes lidé, kteří se nazývají křesťany, přijali Slovo Boží jako Slovo Boží, už by nebyli vlažní; byly by horké. Jsou sice tací, kteří mají jen trochu pravdy, sotva vědí, že Ježíš Kristus je Spasitel světa, ale přesto změnili evangelium. Stačí se podívat na stav kostela dnes.
Pamatujte si, že toto nejsou moje učení; jsou to učení bratra Branhama. Bratr Branham řekl, že dnešní církev je bohatá; rozmnožuje se o statky; říká, že nepotřebuje nic, ale zároveň podle kapitoly Zjevení 3, verš 17, „...a nevíš, že jsi bídný, mizerný, a chudý, a slepý, i nahý.“ a nejžalostnější ze všeho je, že to „neví“. Bratr Branham dále vysvětluje podmínky tohoto věku ve svém kázání nazvaném „A neví to“, kázaném v Jeffersonville v srpnu 1965.
Ještě nikdy nebyla církev - to jest organizované křesťanství - tak bohatá, tak rozmnožená statky. Někteří vlastní bytové komplexy, nákupní centra, dokonce i továrny. V Itálii jeden z velkých podniků nebyl ani schopen volit úředníky, dokud římská církev neposlala své zmocněnce hlasů, tak velký byl blok akcií vlastněný touto církví. Co je dnes většina kazatelů, když ne propagátorů? Nejúspěšnější jsou ti, kteří dokážou propagovat, organizovat a prezentovat program s takovou zábavou z kazatelny, že davy přibývají - stejně jako nabídky a budovy. Stali se baviči svých kongregací. Televize a rádio přinášejí svá poselství zábavy. Dokonce platí své zpěváky. Kde je vedení Ducha Svatého? To byly věci, proti kterým bratr Branham v této generaci křičel. Jistě mu svět nevěřil; ho nepřijali.
Jan pokračuje ve Zjevení 3:18,
18 Radím tobě, abys sobě koupil ode mne zlata ohněm zprubovaného, abys byl bohatý, a v roucho bílé abys oblečen byl, a neokazovala se hanba nahoty tvé. A očí svých pomaž kollyrium, abys viděl.
Pamatujte si, že farizeové tvrdili, že mají světlo, proto byli slepí. Prosím vás, stejně jako bratr Branham, abyste získali mast na oči, abyste se znovu podívali na to, co Bůh udělal abyste si i vy nechali aplikovat mast na oči a uvěřili, že Bůh navštívil toto pokolení, že poslal proroka, ano, více než proroka - posel do laodicejského církevního věku, muž jménem William Branham, s duchem Eliáše na sobě.
Podívejte se na konečný stav tohoto církevního věku. Podle Písma sám Ježíš řekl: „Aj, stojímť u dveří, a tluku.“ Toto Písmo bylo po léta nesprávně používáno dobře míněnými služebníky, kteří říkají, že Ježíš klepe na dveře srdce; ale bližší pohled odhaluje, že je to sám Ježíš Kristus, který byl vyloučen ze své vlastní církve v posledním církevním věku. Stala se bez Krista. Boha už nepotřebují: mají peníze, programy, systémy. Sám Billy Graham říká, že kdyby byl Duch svatý stažen ze země, devadesát procent činností církve by pokračovalo, což znamená, že pouze deset procent je řízeno Duchem svatým. Zbylých devadesát procent tvoří člověkem vytvořený program. Nepotřebují Krista Toto je den, kdy Ježíš stojí u dveří své vlastní církve a říká: „Aj, stojímť u dveří, a tluku. Jestližeť by kdo uslyšel hlas můj a otevřel dveře, vejduť k němu, a budu s ním večeřeti, a on se mnou.“
V této kapitole jsem stručně přiblížil tyto církevní věky. Ale řekl bych vám o této události v životě bratra Branhama: když dokončil kázání této série poselství, které vám stručně přináší tato kapitola, tento Ohnivý sloup, o kterém jsem se často zmiňoval v předchozích kapitolách, sestoupil do shromáždění přibližně šesti set lidí a odraz tohoto Ohnivého sloupu nakreslil těchto sedm církevních věků na zeď, stejně jako je bratr Branham nakreslil na tabuli. Bylo mnoho těch, kteří to viděli a věřili tomu. Jiní to ani tehdy nepřijali.
Přeložené výtažky z...
"The Acts of the Prophet." Kapitoly 10
od Pearry GreenPřečtěte si celý účet v...
Víc než Prorok.
Klikněte na obrázek ke stažení v plné velikosti nebo PDF.
Ohnivý sloup. |
Nadpřirozený oblak. |
Úkony Proroka. (PDFs) |
Kapitoly 10 Víc než Prorok. (PDF) |
Před... |
Po... |
William Branham Life Story. (PDF Angličtina) |
How the Angel came to me. (PDF Angličtina) |