Wybór oblubienicy.

<< poprzedni

następny >>

  Seria chód chrześcijański.

Wybór to wielka rzecz.


William Branham.

Przeczytaj cały rachunek w...
Wybór oblubienicy.

A teraz 9. werset 21. rozdziału Księgi Objawienia:
I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci oblubienicę, małżonkę Baranka.

W wielu sprawach życia dokonujemy wyboru. Sam sposób życia też jest sprawą wyboru. Mamy prawo obrać własną drogę, zdecydować, jak chcemy żyć. Wykształcenie jest sprawą wyboru. Możemy wybrać, czy pójść na studia, czy też nie. Mamy możliwość takiego wyboru. Dobro i zło jest sprawą wyboru. Każdy mężczyzna, każda kobieta, chłopiec i dziewczyna muszą wybrać, czy zamierzają być prawymi, czy też nie. Mogą wybrać. Wybór to wielka rzecz. Miejsce twego wiecznego przeznaczenia to sprawa wyboru. I może dzisiaj wieczorem, zanim to nabożeństwo się zakończy, niektórzy z was zdecydują, gdzie będą spędzać wieczność. Przyjdzie moment, kiedy... Jeśli ciągle odrzucasz Boga, to nadejdzie taka chwila, że odrzucisz Go po raz ostatni. Jest pewna linia graniczna między miłosierdziem a sądem. I jest rzeczą niebezpieczną dla mężczyzny czy kobiety, chłopca czy dziewczyny przekroczyć tę linię, bo kiedy się ją przekroczy, to nie ma powrotu. Tak więc dziś wieczorem to może być czas, kiedy wielu podejmie decyzję, gdzie będą spędzać niekończącą się wieczność.

Jest też inny wybór, jakiego dokonujemy w życiu. Chodzi o towarzysza życia. Młody mężczyzna i młoda kobieta, wkraczając w dorosłe życie, mają prawo wyboru. Młodzieniec wybiera, zaś młoda kobieta ma prawo to przyjąć lub odrzucić. Ale z obu stron jest to wybór. I mężczyzna, i kobieta mają prawo wyboru. Masz także prawo wyboru jako chrześcijanin. Tutaj w Ameryce, jak na razie, masz prawo wyboru kościoła, do którego będziesz uczęszczać. To jest twój osobisty przywilej jako Amerykanina, że możesz wybrać dowolny kościół, do którego chcesz należeć. To jest sprawa wyboru. Nie musisz chodzić do żadnego, jak nie chcesz. A jeśli chcesz przejść z metodystycznego do baptystycznego albo z katolickiego do protestanckiego i tak dalej, to nikt nie może ci nakazywać ani narzucać, byś chodził do danego kościoła. Mamy w tym wolność. Na tym polega nasza demokracja. Każdy człowiek może wybierać sam za siebie. To jest wolność religijna i jest to wielka rzecz. Boże, dopomóż nam to zachować tak długo, jak tylko potrafimy.

Ty też masz wybór. Czy... Jeżeli wybierasz ten kościół, to możesz wybrać, czy w tym kościele... czy wybierzesz kościół, który poprowadzi cię do miejsca twojego wiecznego przeznaczenia. Możesz wybrać sobie kościół, mający pewne określone wyznanie wiary, które wydaje ci się dla ciebie odpowiednie, albo też inny kościół, który ma inne wyznanie. A potem jest też Słowo Boże, co do którego również musisz dokonać wyboru. Musisz wybierać. Rządzi nami niepisane prawo wyboru. Myślę o Eliaszu, który pewnego razu na górze Karmel, po tej ostatecznej rozgrywce, znalazł się w wielkiej godzinie kryzysu. Jesteśmy dokładnie w tej samej sytuacji. Być może dziś wieczorem ty czy ja staniemy przed koniecznością wyboru, tak jak on w czasie tego przeżycia na górze Karmel. Szczerze mówiąc, myślę, że teraz dzieje się to w skali ogólnoświatowej. Lecz wkrótce przyjdzie czas, kiedy będziecie musieli dokonać wyboru.

Wy, ludzie z kościołów denominacyjnych, wierzcie mi, że tuż przed wami jest godzina, w której będziecie musieli wybrać. Albo wejdziecie do Światowej Rady Kościołów, albo już dłużej nie będziecie mogli być denominacją. Będziecie musieli to zrobić, a ten czas decyzji już nadchodzi. A niebezpieczną rzeczą jest czekać na ostatnią godzinę, ponieważ możecie wpaść w coś, z czego tak łatwo już się nie wydostaniecie. Wiecie, jest czas, że można być ostrzeganym, lecz jeśli potem przekroczy się tę linię ostrzegawczą, to jest się już naznaczonym po przeciwnej stronie i ma się piętno.

Pamiętajcie, gdy nadszedł rok jubileuszowy, kapłan ogłaszał głosem trąby, że każdy niewolnik może odejść wyzwolony. Lecz jak ktoś odmówił przyjęcia tej wolności, to musiał być zaprowadzony do świątyni i tam przy kolumnie przekłuwano mu szydłem ucho, po czym już na zawsze zostawał sługą swego pana. Ten znak na uchu jest symbolem słuchania. „Wiara przychodzi przez słuchanie”. On słyszał głos trąby, lecz nie chciał usłuchać tej wieści. Mężczyźni i kobiety często słyszą prawdę Bożą i widzą, że ta prawda jest uwierzytelniona i udowodniona, a jednak nie chcą jej słuchać. W czymś leży problem. Dokonują jakiegoś innego wyboru, zamiast stawić czoła prawdzie i faktom. Dlatego ich uszy mogą się zamknąć na ewangelię. Oni już nigdy potem jej nie usłyszą. Radzę ci, gdy Bóg mówi do twego serca, działaj od razu. Eliasz dał im możliwość wyboru: „Obierzcie dziś sobie, komu będziecie służyć. Jeżeli Bóg jest Bogiem, to służcie Jemu. Ale jeżeli Baal, służcie jemu”.

Widzimy, że wszystkie rzeczy naturalne są typami rzeczy duchowych. Rozważaliśmy to na porannej lekcji na przykładzie słońca i jego natury. To była moja pierwsza Biblia. Zanim kiedykolwiek przeczytałem choćby stronicę Biblii, znałem Boga. Biblia jest bowiem wypisana wszędzie w przyrodzie; przyroda to odpowiednik Słowa Bożego: śmierć, pogrzeb, zmartwychwstanie natury, wschód słońca oraz jego bieg po nieboskłonie, zachód, umieranie, ponowne powstawanie. Po prostu tak często natura odzwierciedla Boga. Ale musimy to ominąć w tym kazaniu.

Otóż, jeśli rzeczy duchowe... Rzeczy naturalne są obrazem tych duchowych. A więc także wybór oblubienicy w naturalnym życiu obrazuje wybór Oblubienicy w zakresie duchowym. Jest to poważna sprawa, kiedy mężczyzna ma wybrać sobie żonę, ponieważ to ślubowanie jest ważne aż do czasu, kiedy ich śmierć nie rozłączy. W taki sposób powinniśmy tego przestrzegać. Trzymaj się przed Bogiem tego ślubu, że tylko śmierć może was rozłączyć. Myślę, że tak się powinno to dziać. Rozsądny mężczyzna, który planuje swoją przyszłość, rozumie, że powinien wybierać żonę bardzo starannie, podchodzić do tego z wielką rozwagą. Bądź ostrożny w tym, co robisz. Także kobieta, która wybiera męża, czy raczej przyjmuje wybór mężczyzny, powinna być bardzo rozważna w tym, co czyni, szczególnie w naszych czasach. Mężczyzna powinien rozmyślać i modlić się, zanim obierze sobie żonę.

Myślę, że dzisiaj, gdy mamy tyle rozwodów, przodujemy pod tym względem w świecie. W Ameryce jest ich więcej niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. I pomyśleć, że mieliśmy status narodu chrześcijańskiego. Co za hańba - te nasze sądy rozwodowe! Uważam, że powodem tego jest to, że mężczyźni odeszli od Boga i kobiety odeszły od Boga. Wiemy, że jeśli mężczyzna modli się w tej sprawie i jeśli kobieta się modli, to nie będą patrzeć tylko na parę pięknych oczu albo silne, szerokie ramiona czy coś takiego, ani nie będą ulegać jakimś świeckim uczuciom, lecz będą przede wszystkim spoglądać na Boga i pytać: „Boże, czy to jest Twój plan?”.

-----
Gdybyśmy przestudiowali, co robiliśmy, gdy planowaliśmy wstąpić w związek małżeński, kiedy wybieraliśmy nasze żony i mężów, gdybyśmy to tylko prześledzili! Człowiek powinien się gorąco modlić, gdyż może sobie zrujnować całe życie. Pamiętajcie o tej przysiędze: „Dopóki śmierć nas nie rozdzieli”. On może zrujnować sobie życie, kiedy dokonuje niewłaściwego wyboru. Ale jeśli on wie, jeśli dokonuje niewłaściwego wyboru i żeni się z kobietą, która nie nadaje się, by być jego żoną, a jednak on to robi, wtedy jest to jego błąd. Kiedy kobieta bierze sobie małżonka, a wie, że to nie jest ktoś odpowiedni, aby być jej mężem, jest to jej błąd, zwłaszcza gdy wie, co jest dobre, a co złe. Dlatego nie powinniście tego robić, dopóki tego porządnie nie przemodlicie.

Tak samo jest z wyborem kościoła. Powinieneś modlić się w sprawie zboru, w którym masz mieć społeczność. Pamiętaj, zbory mają duchy. Nie chcę krytykować, ale zdaję sobie sprawę, że jestem już starym człowiekiem i pewnego dnia będę musiał stąd odejść. W dniu sądu będę musiał zdać rachunek z tego, co mówię dzisiaj, lub co mówiłem kiedykolwiek. Dlatego muszę być śmiertelnie poważny i naprawdę przekonany. Gdy idziecie do zboru i śledzicie jego zachowanie się, gdy obserwujecie przez chwilę pastora, to zwykle stwierdzicie, że zbór postępuje jak jego pastor. Czasem zastanawiam się, czy my po prostu nie otrzymujemy ducha jedni od drugich zamiast Ducha Świętego. Jeśli przyjdziecie na miejsce, gdzie pastor jest bardzo radykalny i zachowuje się jakoś dziwnie, to zobaczycie, że zgromadzenie jest takie samo. Zaprowadziłbym was do zboru, gdzie widziałem pastora, który gdy stoi, rzuca głową tam i z powrotem, a zobaczylibyście, że zgromadzeni zachowują się tak samo. Weźcie pastora, który wszystko robi w wielkim pośpiechu, a zauważycie, że zbór czyni podobnie. Więc gdybym ja miał wybrać zbór, gdzie miałbym wprowadzić swoją rodzinę, to bym wybrał autentyczny, fundamentalny, biblijny zbór pełnej ewangelii. Wybór.

-----
A więc raz jeszcze: Typ kobiety, jaką mężczyzna sobie wybierze, będzie odzwierciedlać jego ambicje i jego charakter. Jeżeli mężczyzna wybiera sobie niewłaściwą kobietę, świadczy to o jego charakterze. To, z kim on się związuje, ujawnia, co tak naprawdę w nim siedzi. Kobieta odzwierciedla, co znajduje się w mężczyźnie, który ją sobie wybrał na żonę. To pokazuje, co jest w jego wnętrzu. Nie ważne, co mówi; obserwujcie, kogo poślubi. Idę do biura pewnego mężczyzny, który mówi, że jest chrześcijaninem, a tam na ścianach zdjęcia nagich kobiet i w tle leci muzyka boogie-woogie. Nie dbam o to, co on mówi. Nie wierzę jego świadectwu, bo on karmi swojego ducha rzeczami tego świata. Co, jeżeli ktoś, powiedzmy, poślubi tancerkę kabaretową albo ożeni się z królową seksu czy jakąś piękną, nowoczesną paniusią? To odzwierciedla, to pokazuje, co on ma w swojej głowie, a także jak będzie wyglądał jego przyszły dom. To ona przecież będzie wychowywać jego dzieci. A w zależności od tego, jaka jest, tak będzie wychowywać te dzieci. A więc to świadczy o tym, co jest w tym mężczyźnie. Mężczyzna, który bierze sobie taką kobietę, ujawnia, co myśli o swej przyszłości. Wyobrażacie sobie chrześcijanina, który tak robi? Pewnie, że nie. Ja nie potrafię. Prawdziwy chrześcijanin nie będzie się oglądał za królowymi piękności, tancerkami kabaretowymi, czy królowymi seksu. On będzie szukał chrześcijańskiego charakteru.

A teraz zwróćmy na chwilę uwagę na duchową stronę tej sprawy. Gdy widzicie kościół, który znajduje się w świecie, postępuje jak ten świat, cieszy się rzeczami tego świata, uczestniczy w sprawach tego świata, odnosząc się do przykazań Bożych tak, jak gdyby On ich nigdy nie zapisał, wtedy możecie sobie wyobrazić, że Chrystus nie weźmie sobie takiej oblubienicy. Czy możecie sobie wyobrazić, że On by wziął ten dzisiejszy nowoczesny kościół jako Oblubienicę? Na pewno nie mój Pan. Nie umiem sobie tego wyobrazić. Nie. Pamiętajcie, mężczyzna i jego żona są jedno. Czy złączylibyście się z osobą tego rodzaju? Jeśli tak, to by z pewnością zawiodło moją wiarę w was.

W takim razie, jak Bóg mógłby połączyć się z czymś takim, co jest zwykłą denominacyjną prostytutką? Myślicie, że On by to zrobił? „Przybierają pozór pobożności, podczas gdy ich życie jest zaprzeczeniem jej mocy”. On nigdy by tego nie zrobił. Ona musi mieć w sobie Jego charakter. Prawdziwy, rzeczywiście na nowo narodzony Kościół, on musi posiadać taki charakter, jaki miał Chrystus, ponieważ mąż i żona są jedno. A jeśli Jezus czynił tylko to, co się podobało Bogu, zachowywał Jego Słowo i manifestował Jego Słowo, to Jego Oblubienica będzie musiała posiadać taki sam charakter. Ona w żadnym wypadku nie może być denominacją, bo wtedy, niezależnie od tego, jak bardzo chciałoby się powiedzieć „nie”, ona jest kierowana przez jakiś zarząd, znajdujący się gdzieś, który jej mówi, co ma robić, a czego jej robić nie wolno - a to jest częstokroć oddalone o milion mil od prawdziwego Słowa.

To bardzo źle, że odeszliśmy od rzeczywistego Przywódcy, którego Bóg nam pozostawił, by kierował Kościołem. On nigdy nie posłał ogólnokrajowych prezbiterów. Nigdy nie posłał biskupów, kardynałów, proboszczów, papieży. On zesłał Kościołowi Ducha Świętego, aby nim kierował. „Gdy On, Duch Święty, przyjdzie, wprowadzi was we wszelką prawdę, objawi wam te rzeczy, które do was mówiłem, przypomni wam je i powie wam te rzeczy, które mają przyjść”. Miał to czynić Duch Święty. A ten nowoczesny kościół tego nienawidzi. On tego nie lubi. Więc jak by on mógł być Oblubienicą Chrystusa? Ludzie dzisiaj obierają nowoczesną denominację. A to tylko ujawnia ich niedostateczne zrozumienie Słowa. Nie chcę nikogo ranić, pragnę tylko, by przeniknęło to dostatecznie głęboko, żebyście się temu przyjrzeli.

Przeczytaj cały rachunek w...
Wybór oblubienicy.


Misterium Chrystusa.

Angielski Witryny Biuletynu.

Księga Apokalipsy.

 

Bóg i Nauka.
+ Archeologia.

Zachwycenie nadchodzi.

Główne nauczanie wiadomość.

Nadprzyrodzony Chmura.

Słupie ognia.

 

Dobre wieści.
Jezus umarł za twoje grzechy.

Chrzest wodny.

 
 

Grobowiec jest pusty.
On Zmartwychwstał.

Szekina Chwała Boga.

 

Się prekursorem.

Bóg jest Światło.

Dzieje Proroka serii.

Wyjaśnione Bóstwo

Siedem epok Kościoła.

Siedem Pieczęci.

Seria Boga i historia. Indeks - Daniela.

Seria chód chrześcijański.

Imię Boga.

Żyjące Słowo Seria.

Czasach ostatecznych
seria.

Seria Boże Narodzenia.

Korab Noego.
Małżeństwo i rozwód.
Bóg i Nauka.
- Ewolucja.

Grzechem
pierworodnym. Czy
był to przez jabłko?

Mitologia
Babilon, Źródło.

Pojawia się Anioł.

Głos Znaku.

Śmierć. Co wtedy?

Tajemnica Babilonu.

Bóg i Nauka.
Mikrobiologia.

Bóg i Nauka.
Kosmologia.

Usprawiedliwienie
Proroka.

Trzeci Ciągnąć.

 

Nasz Lista Wiadomość.

Trzęsienie ziemi
wyroku.

Armagieddon.

 

Widzenie na wyspie
Patmos.

Dziś wypełniło
się to Pismo.

Nasz młody
Układ Słoneczny.

Bóg i Nauka.
Mit dinozaurów.

Dowody na powódź.

 

Geologia Biblijny.

Archeologia.
Sodomę i Gomorrę.

   Pisma Świętego mówi...

Oświadczam się dziś przeciwko wam, niebem i ziemią, żem żywot i śmierć przedłożył przed oczyma twemi, błogosławieństwo, i przeklęstwo; przetoż obierz żywot, abyś żył, ty i nasienie twoje,

Powtórzonego Prawa 30:19


Kliknij na obrazek, aby pobrać pełną obrazek Rozmiar lub PDF.


Acts of the Prophet

(PDF Angielski)

Małżeństwo i rozwód.

(PDF)

Mój życiorys
(William Branham)

(PDF)

Wizyta i polecenie
anioła
(PDF)


Piasta Komunikat...Wybierz swój język i pobierz darmowe wiadomości od Brata Branhama.